طراحی خودرو طراحی صنعتی

هیوندا سانتاکروز برنده طرح مفهومی سال ۲۰۱۵

امسال در نمایشگاه بین‌المللی خودرو آمریکای شمالی طرحی مفهومی از هیوندا به نمایش درآمد که توانست از جنبه‌های مختلف همچون تکنولوژی ساخت، مواد، طراحی و دیده شدن در بازار فروش، به بهترین شکل ظاهر شود و در رقابت با کیا تریل‌استر (Kia Trail’Ster) و میتسوبیشی جی سی (Mitsubishi GC-PHEV) نظر مخاطبان را به خود جلب کند.Hyundai-Santa-Cruz-Concept-03-720x481-w600این خودروی مفهومی، نمایانگر تعریف تازه‌ای از کارایی برای نسل جدید خریداران بوده و نیازهای سبک زندگی معاصر را هدف قرار می‌دهد، سبکی که هیوندا آن را «ماجراجویی شهری» می‌نامد. کارایی‌های متفاوتی همچون حمل و نقل بار، گردش‌های اطراف شهر و ترددهای درون شهری را می‌توان از این وسیله نقلیه انتظار داشت.Hyundai-Santa-Cruz-Concept-01-720x481-w600سانتاکروز که تعمداً جمع و جور طراحی شده، خودرویی چهار در و پنج نفره است. این مدل می‌تواند احیای مجدد کلاسی از خودروها باشد که پیشتر شامل مدل‌هایی از سوبارو (Subaru BRAT) فولکس‌ واگن (VW Rabbit pickup) و شورلت (Chevy El Camino) میشد که دهه‌ها است از تولید خارج شده‌اند.

هنگام صحبت از طراحی خودرو بیشتر در مورد ظاهر آن بحث می‌شود و این نتیجه اختلاف کم در عملکرد وسایل نقلیه میان هر کلاس است؛ اما المان‌های طراحی شده برای سانتاکروز علاوه بر زیبایی، در راستای عملکرد هر قسمت خلق شده‌اند.

hyundai_santa_cruz_concept-9-w600درب کشویی قسمت بار یکی از ویژگی‌های سانتاکروز محسوب می‌شود که کاملاً هوشمندانه طراحی شده است. این درب جهت تغییر اندازه و افزایش فضای بار قابلیت جابجایی دارد و به سمت بیرون کشیده می‌شود.

به دندانه‌های ذوزنقه‌ای شکل دور چرخ‌ها توجه کنید، معمولاً هنگام حمل اجسام بزرگ، تسمه‌ای محافظ برای ثابت نگه داشتن وضعیت بار به کار می‌رود، این دندانه‌ها نقطه اتصال تسمه به بدنه هستند.hyundai_santa_cruz_concept-7-w600طراحی مفهومی سانتاکروز به این علت موفق بوده است که عملکرد و زیبایی در کنار هم به کار رفته‌اند. به گفته سازنده خودرو، تحقیقات زیادی برای تبدیل ایده آن به واقعیت انجام شده است. در ادامه می‌توانید طراحی قسمت‌های مختلف این خودرو را در تصاویر مشاهده کنید.

همچنین می‌توانید برای تماشای کفرانس خبری آن به سایت هیوندا مراجعه نمایید.

 

2

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]