طراحی صنعتی طراحی محصول

هنرمند درون خود را کشف کنید

هرکاری را می‌توان هنرمندانه و با ظرافت انجام داد. مشاهده دقیق و توجه به جزئیات موجب پرسش سوالات هوشمندانه‌ای می‌شود که لازمه پاسخ آنها به کار گیری خلاقیت و ابتکار است. هر شخصی می‌تواند چنین بینشی را در خود پرورش دهد و در انجام امور به کار برد. عواملی که در ادامه می‌خوانیم کمک می‌کنند تا با هنرمند درون خود راحت‌تر ارتباط برقرار سازیم و بینشی وسیع‌تر بیابیم.

ابزارها را بکار گیرید، اجازه ندهید ابزار شما را به کار گیرد.1420497178381-w600

در زندگی حرفه‌ای، هر شخص باید روش‌های ویژه خود را ابداع کند. همانطور که هنرمندان حرفه‌ای نیز سبک خاصی را پی می‌گیرند. چارچوب‌ها، روندها، گرایش‌ها و نگرش‌ها هرکدام شباهت‌ها و تفاوت‌هایی دارند.
برای مثال شرکت اتو (Otto) تئوری خاص خود را دارد، شرکت آیدیو (IDEO) تفکرات مشخص خود را پی می‌گیرد و مجله ساینس (science) روند علمی خود را به اجرا می‌گذارد. اما همه آنها از یکسری اصول مشترک با توالی مشابه پیروی می‌کنند. حقیقت این است که تعداد کمی اصول جهانی برای خلق کردن، ساختن و سنجیدن وجود دارد. روش‌های گوناگون دیگر، همگی اقتباسی از همین اصول هستند. هدف شما باید این باشد که جهان را به صورت کاربردی ببینید، امکاناتی را که برای رسیدن به اهداف در اختیارتان می‌گذارد ارزیابی کرده و هنگام نیاز خود را با آنها تطبیق دهید. در غیر این صورت گرفتار برنامه ۳۰ روزه هر ماه می‌شوید، بدون اینکه در اجرای این برنامه روتین به مهارت رسیده باشید.

نگذارید پیچیدگی‌ها شما را متوقف کنند.whose-life_murtz-w600

همانطور که می‌توانید اصول کلی روش‌ها را یاد بگیرید، مشاهده الگو و ساختار پیچیدگی‌ها را نیز می‌توانید بیاموزید. همیشه در پس گره‌ها ارزشی نهفته است. مشکلات پیچیده، دستورالعمل‌های پیچیده و ارتباطات پیچیده، همگی از طریق مشاهده دقیق شناسایی و برطرف می‌شوند. گفته می‌شود یکی از اصول مهم خردمندی این است که هیچگاه از آموختن صرف نظر نکنید. به همان نسبت می‌توان گفت هیچگاه نباید از حل مسئله صرف نظر کرد زیرا راهی برای دستیابی به بینش است. گره‌های بزرگ، مفروضات بزرگ نیاز دارند، اما در اغلب موارد توجه عمیق به جزئیات برای حل مسئله کافی است، بعد از آن باید زاویه دید را کمی به عقب برد، تا جایی که اجزا در کل سیستم و هماهنگ با آن دیده شوند.

به یاد داشته باشید همه زمان‌ها یکسان نیستند.blog-time-dedication-w600

زمانی وقت تفکر است و زمانی وقت عمل کردن، زمانی برای گوش سپردن و پذیرفتن باورها است و زمانی برای سخن گفتن و انتشار افکار، توانایی تشخیص تفاوت‌ها، کلید دستیابی به این توالی نشاط بخش است.

هنرمند درون خود را پیدا کرده و پیام او را با دقت گوش دهید.1-w600

در برخورد با کنجکاویهایتان بخشنده، با اهدافتان شفاف و در سخن گفتن صرفه‌جو باشید. در کارتان تا حدی که می‌توانید خلاقیت به خرج دهید اما هنگام عمل محتاطانه رفتار کنید.

26

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]