ابزارها عکاسی

ویرایش عکس کهکشان راه شیری در لایت‌روم

در مطلب قبل درباره عکاسی از کهکشان راه شیری مطالبی را آموختیم. برای آن که بتوانیم جزئیات بیشتری از تصویر ثبت شده داشته باشیم علاوه بر تجهیزات به ویرایش نیز نیاز داریم. ویرایش عکس می‌تواند تاثیر به‌سزایی در بهبود کیفیت و جذابیت تصویر ثبت شده داشته باشد. در ادامه مطلب نکات ویرایشی را آموزش می‌دهیم.

در این آموزش به ویرایش عکس ثبت شده از کهکشان راه شیری در محیط نرم‌افزار لایت‌روم پرداخته شده است. این نرم افزار یک روش برای ویرایش عکس‌ها است اما لزوما تنها راه نیست.

 

در ویدئوی زیر مشاهده می‌کنید که Michael Shainblum چگونه تجربیات و رموز چند ساله خود در رابطه با ویرایش عکس کهکشان‌ راه شیری را در بیست دقیقه‌ توضیح می‌دهد که در دنیای حرفه‌ای کمتر کسی بصورت رایگان این کار را انجام می‌دهد. پس قلم و کاغذ بردارید و هرآنچه را که از این آموزش، آموختید را روی کاغذ بنویسید. سپس با استفاده از این نکات، تمرین را آغاز کنید.

توضیحاتی در ارتباط با ویدیوی مشاهده شده

به هنگام ثبت تصویر استفاده شده در داخل ویدئو، ایزو بر روی ۱۲۸۰۰ تنظیم شده است.
همانطور که در مطلب قبل هم اشاره شد، بهتر است در عکاسی از کهکشان راه شیری از ایزوی بالا همانند ۱۲۸۰۰ استفاده کنید و سپس در محیط نرم افزار ویرایش، اکسپوژر را کاهش دهید. در این حالت تصاویر شفاف‌تری خواهید داشت. به عبارت دیگر، ایزوی بالا و اکسپوژر پایین باعث می‌شوند ستاره‌های بیشتری در آسمان نمایان شوند.
با تغییر مقدار Curve در دو نقطه مجزا می‌توانید میزان نوردهی رنگ‌های روشن و تیره را بصورت جداگانه تغییر دهید.
یکی از قسمت های مهم در ویرایش تصاویر کهکشان راه شیری، استفاده از گزینه noise reduction در قسمت Detail است.
از قسمت Radial filter می‌توانید مرکز پخش نوردهی را به صورت دستی تعیین کنید که در در این نوع تصاویر معمولا مرکز شعاع دایره را بر روی کهکشان قرار می‌دهیم.
از adjustment brush برای اضافه کردن کنتراست بیشتر به کهکشان و عناصر پیش‌زمینه به صورت جداگانه استفاده می‌کنیم.

اگر به عکاسی در شب علاقه دارید، مطالب عکاسی از آسمان شب (یک، دو)، عکاسی از فضای شهری در شب (بخش اول، بخش دوم) و عکاسی از ماه را از دست ندهید. در زیر نمونه‌هایی از کارهای Michael Shainblum را می‌توانید مشاهده کنید.

11

بدون دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]