طرح‌های متفاوت در نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۱۵

امسال نمایشگاه خودرو نیویورک شاهد تنوع در طرح‌ها و تفاوت در موضوعاتی بود که مورد توجه خودروسازان قرار گرفته بودند؛ اما میان این ناهمسانی‌ها نقطه اشتراکی نیز چشم می‌خورد، توجه به طراحی جزئیات موردی است که به طور محسوس در مدل‌های معرفی شده دیده می‌شود. در ادامه نمونه‌هایی از این نوع طراحی در خودروهای مختلف را می‌بینیم.

۱.صندلی‌های لینکلن کانتیننتال با قابلیت تنظیم در ۳۰ حالت مختلف

طراحی داخلی لینکلن کانتیننتال (Lincoln Continental) قابل تحسین است، اما چیزی که بیش از همه توجهات را به خود جلب می‌کند صندلی‌های ویژه‌ای هستند که قابلیت تنظیم به ۳۰ حالت مختلف را دارند و کاربر می‌تواند آن را با شرایط بدنی خود منطبق سازد. کنترل وضعیت صندلی نیز از طریق یک پنل که روی در خودرو تعبیه شده است انجام می‌گیرد. این پنل را در تصویر دوم مشاهده می‌کنید.

۲. میزهای تاشو در رنجرور ۲۰۱۶

میزهایی که از کنار دست سرنشین باز می‌شوند و مانند سینی جلوی او قرار می‌گیرند به خوبی نشان‌دهنده کلاس بیزنس این خودرو هستند. گری مک‌گاورن (Gerry McGovern) مدیر طراحی لندرور در مورد ظاهر لوکس و دیتیل‌های ساخته شده از آلومینیوم در طراحی داخلی آن می‌گوید: این خودرو گران‌قیمت به نظر می‌آید چون‌ واقعاً گران است.2016-Land-Rover-Range-Rover-SV-Autobiography-108-876x535-w600

2016-Land-Rover-Range-Rover-SVAutobiography-1011-876x535-w600

۳. مکانیزم سقف پورشه باکستر

قرار گرفتن سقف متحرک پورشه در این لیست به خاطر کاهش پیچیدگی‌هایی است که قبلاً برای باز کردن سقف وجود داشت اما اکنون این کار ساده‌تر شده، در عین حال این خودرو همچنان سبک وزن باقی مانده است.2016-Porsche-Boxster-Spyder-02

2016-Porsche-Boxster-Spyder-112-876x535-w600

۴. هوندا سیویک کوپه

پیکره این خودرو مانند یک تندیس حجاری شده در نمایشگاه خودرو خودنمایی می‌کند. چراغ عقب به همراه خط مشکی دور آن زیبایی طرح را دوچندان کرده و به نظر می‌رسد سیویک با این خودرو بتواند مجدداً نظر خریداران را به خود جلب کند.

۵. نشانِ چراغ عقب نیسان ماکسیما

چراغ‌های اولین سری از خودروهای نیسان ماکسیما با نشان «4DSC» قالب‌گیری می‌شدند. این نشان حروف اختصاری «Four-Door Sports Car» به معنای خودرو اسپرت چهاردر است. عنوانی که نیسان از ابتدا به آن افتخار می‌کرد. این نشان در تولیدات سال ۲۰۱۶ نیسان ماکسیما مجدداً به کار خواهد رفت، استفاده از این حروف در چراغ عقب مدل به نمایش درآمده در نمایشگاه خودرو کاملاً قابل مشاهده است.2016-Nissan-Maxima-2131-876x535-w600

2016-Nissan-Maxima-2011-876x535-w600

۶. تصاویر واید اسکرین از فضای پشت خودرو در آینه کادیلاک سی تی

بدنه کادیلاک سی تی زیبا و بادوام است اما نوآوری که آن را در نمایشگاه متمایز ساخت علاوه بر  سیستم صوتی منحصر به فردی که از ۳۴ بلندگو تشکیل شده، آینه دیجیتالی است که با یک ضربه بر صفحه آن تبدیل به نمایشگری می‌شود که فضای پشت سر شما را به نمایش می‌گذارد. ویدئویی واید اسکرین که فقط تصاویر محیط بیرون را نشان می‌دهد و خبری از صندلی عقب و ستون‌های خودرو نیست.

اگر به اخبار مربوط به نمایشگاه خودرو نیویورک علاقمند هستید می‌توانید مطلب «هیوندا سانتاکروز برنده طرح مفهومی سال ۲۰۱۵» را نیز مطالعه کنید.

1

نظر بدهید

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]