دکوراسیون

اهمیت در نظر گرفتن ابعاد به هنگام خرید اثاثیه

شاید به هنگام خرید اثاثیه، سلیقه هر کس، نخستین فاکتور ناخودآگاهش برای انتخاب باشد؛ اما احتمالا دومین فاکتور مهم، در نظر گرفتن همخوانی ابعاد خانه و اتاق‌ها با اسباب و اثاثیه و مبلمان انتخابی‌مان است. باید دقت داشت که توجه به این فاکتور در زمان خرید اهمیت زیادی دارد. باید همه اندازه‌گیری‌های مورد نظر را قبل از خرید انجام داد. اما دقیقا چه چیزهایی را باید اندازه گرفت؟

51bbd4c9d9127e2630000467._w.540_s.fit_

اتاق(ها)

سعی کنید نقشه کوچکی از اتاق‌تان تهیه کرده و روی آن طول تمام دیوارها را یادداشت کنید. به جزئیات دقت کنید. ارتفاع پنجره‌ها از کف، رادیاتور، کمدها، قفسه یا پارتیشن‌های ثابت و خصوصا زوایا و در ورودی اتاق را در نظر بگیرید.

طول، عرض، ارتفاع و عمق

در اغلب اوقات، طول دیوار، برای اینکه بدانیم چه مبلمان و وسیله جدیدی را می‌توانیم برای یک بخش خاص بخریم، کافیست. اما زوایا، عمق، عرض و ارتفاع نیز اهمیت دارند. بهتر است همه این موارد با دقت اندازه‌گیری شوند. دقت کنید که این اندازه‌گیری‌ها خصوصا در راهروها و فضاهایی با عرض کم، از اهمیت بیشتری برخوردارند. در صورت عدم توجه، شما به ظاهر یک فضای مشخص دارید، اما بخاطر عدم توجه به اندازه‌گیری‌ها، ممکن است اسباب و اثاثیه‌ای نامناسب بخرید. به طوری که ممکن است حتی عبور و مرور از بخش‌های مختلف خانه را سخت‌تر کرده باشید.

راه‌وپله، درگاه‌ها و راهروها

چه بد است اگر چیزی برای خانه بخرید و نتوانید آن را به درون خانه منتقل کنید. به هنگام خرید توجه کنید که عرض مبلمان، دراور یا هر چیزی که خریده‌اید، حداقل ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر از عرض در ورودی، آسانسورها، راه‌وپله‌ها و … باریکتر باشد. در غیر اینصورت احتمالا به هنگام حمل و عبور دادن وسائل از این مکان‌ها و چرخاندن‌ها کار سخت شده و ممکن است به ساختمان یا وسائل صدمه بزنید.

نکته: توجه داشته باشید، اینکه پس از خرید اثاثیه ضروری، هنوز احساس می‌کنید برخی بخش‌ها یا گوشه‌های خانه خالی به نظر می‌رسند، به معنی این نیست که حتما باید با یک چیز جدید پُر شوند. لازم است برخی فضاها را در خانه رها کنید. وجود این فضاهای خالی (محل‌های عبور و مرور یا فضای خالی بین مبلمان و دیوارها و میزها) ضروری‌ست. به علاوه بعضی دیگر از فضاهای خالی و منفی، موجب ایجاد تعادل در فضای کلی اتاق می‌شوند.

0

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]