عکاسی

عکس‌های اینستاگرام دیگر به قاب مربعی محدود نیستند

اینستاگرام بعد از مدت‌ها تغییر چشم‌گیری در نحوه ارسال عکس‌ها و ویدئوهای کاربران ایجاد کرده است: کاربران از این پس برای ارسال تصویر تازه، محدود به قاب مربعی اینستاگرام نیستند.

این تغییر به آن معناست که حالا می‌توانید عکس‌ها و ویدئوها را با سایز اصلی‌شان چه در حالت پرتره و چه لنداسکیپ در اینستاگرام قرار دهید.

اینستاگرام پیشرو در فرمت مربعی عکس‌ها بوده است و این محدودیت در نوع خود تغییر شگرفی به شمار می‌رفت؛ اما بسیاری از عکس‌ها به دلیل آنکه مجبور به بریدن عکس‌هایشان پیش از قرار دادن آن در پلتفرم بودند، ابزار نارضایتی ‌می‌کردند.

در پی این تغییرات، اینستاگرام قصد دارد فیلتر‌های جداگانه‌ای نیز برای ویدئو در اختیار کاربران قرار دهد. به جای آنکه از مجموعه افکت‌های عکس‌ها استفاده کنند، اکنون ویدئوها دارای مجموعه مشابهی از فیلترهای پیشفرض هستند.

instagram

چطور می‌توان عکس یا ویدئوی پرتره (عمودی) یا لنداسکیپ (افقی) اضافه کرد؟

پس از آنکه عکس خود را از میان عکس‌های موبایل و یا تبلت انتخاب کردید، می‌توانید به جای بارگذاری آن به شکل مربعی آن را به یکی از دو حالت پرتره یا لنداسکیپ در پلتفرم قرار دهید. برای این کار مراحل زیر را باید انجام دهید:

۱. بر روی علامت  تپ کنید تا عکس را از حالت پیشفرض مربعی به یکی از دو حالت پرتره یا لنداسکیپ تغییر دهید.

۲. با لمس صفحه می‌توانید عکس را جابه جا کرده و یا اندازه آنرا تغییر دهید تا در قاب تصویر قرار گیرد. از گرید برای ترکیب‌بندی بهتر عکس‌تان استفاده کنید.

۳. با تپ کردن بر روی Next به قسمت فیلترها برای ایجاد تغییرات بر روی عکس در صورت نیاز بروید.

پس از به بارگذاری عکس‌ها به همان شکلی که خواسته‌اید نمایش داده می‌شوند. شما می‌توانید عکس‌ها را با نسبت تصویر ۱٫۹۱:۱ و ۴:۵ به اشتراک بگذارید.

قابلیت جدید به نسخه iOS و اندروید اینستاگرام اضافه شده است.
2

2 دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]