طراحی صنعتی هنرهای تجسمی

پنج نکته از تجربیات یک هنرمند کارآفرین

لورا اسپرینگ (Laura Spring)، هنرمند کارآفرین، جوان و طراح چاپ اسکرین، هنگام راه‌اندازی کسب و کار جدید خود به نکاتی پی برد که آنها را در قالب تجربیات شخصی برای راهنمایی افرادی می‌نویسد که قصد دارند کسب و کار خود را داشته باشند. در ادامه این پنج نکته را می‌خوانیم.5-tips-for-running-a-creative-business-Laura-Spring-Mollie-Makes. (1)-w600

۱. مراقب حساب و کتاب‌ها باشید

این نکته بسیار مهم است. منطقی نیست که بعد از فروش صدها عدد از آثار خلاقانه‌تان متوجه شوید پولی که به دست آورده‌اید به اندازه زحمتی که کشیده‌اید، نبوده است. این نکته اساسی و ساده اغلب نادیده گرفته می‌شود.

۲. از دیگران کمک بخواهید

اگر از بازار کارتان اطلاع زیادی ندارید از شخص دیگری کمک بگیرید. هیچ‌کس از شما انتظار ندارد همه چیز را بدانید، پس از کمک ‌ گرفتن نترسید و با دیگران مشورت کنید. معمولاً افراد خلاق رابطه خوبی با این بخش از کار ندارند اما بهتر است با ترس خود مقابله کنند و اعداد و ارقام را یاد بگیرند.

۳. از اشتباه کردن نترسید

لازم است به خاطر بسپارید که هیچ‌کس همه چیز را نمی‌داند؛ و اغلب مواقع از اشتباهاتی که مرتکب می‌شوید درس‌های زیادی خواهید گرفت که مهم‌ترین آنها نحوه برخورد با این اشتباهات و مدیریت کردن آنها است.

۴. تمرکز خود را بر نگرش و هدفی که دارید، معطوف سازید

پس از شروع کسب و کارتان می‌توانید با افراد زیادی صحبت کنید و نظرات و بازخوردهایشان را بشنوید، در این میان مشتریان نیز نقش مهمی دارند، اما درنهایت اگر نسبت به ایده، طرح یا اثری حس خوبی نداشتید آن را کنار بگذارید. در خیلی از شرایط باید به حس غریزی خود اعتماد کنید، این کسب و کار متعلق به شما است پس آن را در مسیری که دوست ندارید قرار ندهید.

۵. به کاری که انجام می‌دهید عشق بورزید

قرار است شما با کارتان زندگی کنید پس منطقی نیست که به آن علاقه‌مند نباشید، اما مطمئن شوید که زمانی را نیز برای دور شدن از کار در نظر گرفته‌اید. شاید در سال اول سخت باشد اما همین زمان‌های استراحت موجب می‌شود طراح، سازنده و کارآفرین بهتری شوید. اگر یک روز در هفته دست از کار بکشید و به تفریح بپردازید پس از بازگشت خواهید دید که حل مسائل به آن پیچیدگی که فکر می‌کردید نیست و با ذهن باز به نحوه عبور از چالش‌ها می‌اندیشید.

18

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]