طراحی صنعتی طراحی محصول

برگزیدگان رقابت بین‌المللی طراحی IDEA

انجمن طراحی صنعتی آمریکا (IDSA) امسال نیز مانند سال‌های گذشته طرح‌های منتخب رقابت بین‌المللی طراحی سال ۲۰۱۵ (IDEA) را در تاریخ ۲۲ آگوست همراه با مراسمی ویژه اعلام کرد. این جوایز به کانسپ‌های برتر محصولاتی اهدا می‌شود که دسته‌بندی آنها از تجهیزات رایانه تا لوازم آشپزخانه و وسایل حمل و نقل را در بر می‌گیرد.

امسال هزار و هفتصد طرح از سراسر دنیا برای شرکت در این رویداد ارسال شد که از میان آنها بیست و هشت طرح برنده جوایز طلایی مسابقه IDEA شدند. در گالری زیر می‌توانید طرح‌های برگزیده را مشاهده کنید.

 

جایزه ویژه هیئت داوران نیز به محصولی از شرکت Blackmagic استرالیا رسید که به گفته آنها در سال‌های گذشته مجموعه‌ای از طرح‌های جالب را برای رقابت در این رویداد ارسال کرده‌اند. این شرکت محصولات دیجیتالی در حوزه فیلم‌برداری و تدوین تولید می‌کند اما توجه زیادی به نوع طراحی محصولات خود دارد.

بسته توزیع دستمال کاغذی Tork Xpressnap نیز عنوان طرح منتخب مردم که معتبرترین جایزه این مسابقات است را از آن خود کرد. طراحی این محصول باعث جلوگیری از هدر رفتن دستمال‌ها می‌شود، ضمن این که استفاده از آن نیز بهداشتی‌تر است.3_XpressnapSystems_Family_new-w600

و در آخر جایزه بهترین ارائه طرح به DNA از شرکت کلوپلاست رسید که تلفیقی از چند وسیله طبی در یک محصول است و طرح اندام مصنوعی IKO نیز برنده جایزه انجمن صنعت پلاستیک (SPI) شد.

DNA_تلفیقی از چند وسیله طبی در یک محصول

اندام مصنوعی IKO

در آینده مطالب بیشتری از برگزیدگان رقابت‌های بین‌المللی و طرح‌های منتخب در این رویدادها را در هزار و یک بوم می‌خوانیم.

1

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]