عکاسی

آنالیز لایک در اینستاگرام

قبل از آنکه عکس بعدیتان را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، بهتر نگاهی به این آمار بندازید. آقای Dan Zarrella محقق شبکه‌های اجتماعی پس تحقیقات روی ۱.۵ میلیون عکس در شبکه اینستاگرام، آمار جالبی از نقش لایک در اینستاگرام منتشر کرده است. آماری که شاید بتواند تاثیر بسزایی در ادامه روند کارتان داشته باشد.

1

آقای زارلا در نتایج تحقیقات خود ضرروت استفاده از هشتگ یا برچسب را نمایش می‌دهد. بدین معنا که عکس‌هایی که برچسب دارند، لایک بیشتری دریافت کرده‌اند. بنابراین بهتر است تا می‌توانیم از تگ‌های مناسب و کافی استفاده کنیم.

2

این تحقیقات نشان می‌دهد عکس‌هایی که از هیچ فیلتری استفاده نکرده‌اند، میانگین لایک بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند. پس از آن به ترتیب فیلترهای willow و Valenicia و Sierra بیشترین لایک را کسب کرده‌اند.

3

تحقیقات وی همچنین نشان داده که کسانی که در عکس‌ها با دنبال‌کننده های خود ارتباط کلامی ایجاد می‌کنند، موفق‌تر هستند. شاید درخواست لایک از کاربران کمی غیرمعقول به نظر بیاید، اما بهتر است متن‌ زیر عکس را طوری انتخاب کنیم که به طور غیر مستقیم کاربر را وادار به دادن نظر کنیم.

آمار نشان می‌دهد عکس کاربرانی که درخواست لایک یا کامنت کرده‌اند، عکس‌العمل بیشتری از طرف دنبال‌کننده‌های خود دیده‌اند.

4

شدت رنگ یا Saturation میزان رنگ روی عکس را نشان می‌دهد. با کم کردن رنگ‌های خنثی از قبیل خاکستری، سفید و سیاه در عکس می‌توان از شدت آن کاسته و بالعکس. با کنترل این شدت می‌توان خروجی بهتر و در نتیجه بازخورد بیشتری از طرف دیگر کاربران داشت.

5

چهره یکی از عوامل جذاب در داخل عکس محسوب می‌شود. کاربران اینستاگرام نشان داده‌اند که تصاویر حاوی چهره را بیشتر می‌پسندند. پس می‌توانید با استفاده از یک یا چند چهره در عکس‌های خود، شانس بیشتر کردن محبوبیت عکس‌تان را افزایش دهید.

6

با اینکه عکس‌های خلوت یا مینیمال جذابیت خاص خود را دارند، اما آمار نشان می‌دهد عکس‌هایی که شلوغ هستند بیشتر نظر بیننده‌ را به خود جلب می‌کنند. بنابراین در انتخاب محیطتان دقت کرده با استفاده از ترکیب‌بندی مناسب، تنوع زیادی را در داخل تصویر ایجاد کنید.

7

به طور میانگین رنگ‌های سرد به نسبت رنگ‌های گرم در نزد کاربران اینستاگرام محبوب‌تر هستند. می‌توانید از این تنالیته در عکس‌های خود استفاده کرده و تاثیر آن در تعداد لایک در اینستاگرام خود را مشاهده کنید.

8

میزان روشنایی یا Brightness عکس خود را به درستی انتخاب کنید. اختلاف موجود میان تصاویر با روشنایی زیاد و کم نشان می‌دهد که کاربران به کدام مدل عکس علاقه بیشتری نشان داده‌اند.

9

با رعایت چند نکته ساده شما هم می‌توانید تصاویر خود را محبوب‌تر کرده و بازخورد آن را در افزایش تعداد دنبال‌کننده ببینید. البته این آمار صرفا یک میانگین بوده و تاکیدی بر انجام یا عدم انجام آن ندارد.

لایک در اینستاگرام

***

به نظر شما چه چیزهایی دیگری ممکن است در تعداد لایک در اینستاگرام هر فرد تاثیر داشته باشد؟

21

6 دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]