دکوراسیون معماری

دکورهای دیواری برای آشپزخانه

احتمالا شما هم مانند بسیاری از افراد به خواندن مجلات طراحی دکور علاقه‌مند هستید و از انجام تغییرات در منزل استقبال می‌کنید اما وقت و هزینه کافی برای تغییرات منزل را ندارید. روش‌های سریع و آسانی وجود دارند که با کمک گرفتن از آنها می‌توانید به یک ظاهر امروزی و جدید برای آشپزخانه خود برسید. می‌توانید یکی از این روش‌ها را انتخاب کرده و یا از ترکیب چندین روش با یکدیگر بهره ببرید تا همان آشپزخانه‌ای را بسازید که مدت‌ها در خیال تصور آن را داشته‌اید.

بیشتر عوامل مرتبط با طراحی‌های دکور آشپزخانه، مربوط به لوازم خانگی، پیشخوان آشپزخانه و لوازم آشپزی هستند. در این بین بسیاری از افراد از توجه کافی به دیوارهای آشپزخانه غافل می‌شوند. با این حال نکات بسیاری در رابطه با دیوارها وجود دارد که در نظر گرفتن آنها به متفاوت دیده شدن آشپزخانه در نگاه اول کمک زیادی می‌کند.

بسته به نوع تغییر مورد نظرتان در آشپزخانه، می‌توانید از عوامل مختلفی برای دکور دیوارها استفاده کنید و شاهد اثر فوق‌العاده آنها در نوسازی آشپزخانه باشید.

در ادامه به ۵ راه متفاوت و آسان برای دکورهای دیواری اشاره شده که می‌توانند به آشپزخانه ظاهری نو و تاثیرگذار ببخشایند. برای دانستن آنها با ما همراه باشید:

۱- رنگ آشپزخانه

lime-kitchen-color-trio

رنگ مناسب یکی از سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین عواملی است که تاثیر به‌سزایی در نوسازی هر اتاقی دارد. انتخاب رنگ در آشپزخانه‌های زیبا و جذاب تصادفی نیست؛ برای این کار به سه رنگ متفاوت نیاز است:

رنگ اول: رنگی ثابت و غیرقابل تغییر. می‌تواند همان رنگ کابینت‌ها و یا پیشخوان آشپزخانه باشد.

رنگ دوم: رنگی خنثی طبق سلیقه خودتان. این رنگ را می‌توان به عنوان مکمل رنگ اول در نظر گرفت و از آن برای رنگ جدید دیوارهای آشپزخانه استفاده کرد. رنگ دوم پیش زمینه آشپزخانه محسوب می‌شود.

رنگ سوم: رنگی برای منحصر به فرد شدن آشپزخانه. به این منظور، معمولا رنگی به کار می‌رود که علاوه بر هماهنگی با دو رنگ دیگر، حضوری غیرمنتظره و غیرقابل پیش‌بینی داشته باشد و بتواند جلب توجه کند. رنگ سوم را برای لوازم جانبی مانند چهارپایه‌ها، گلدان‌ها و لوازم پخت‌و‌پز استفاده نمایید.

three-color-palette-idea

بهترین روش برای انتخاب این سه رنگ، استفاده از رنگ‌های متفاوت و مشاهده هماهنگی آنها در کنار همدیگر است تا به