طراحی صنعتی طراحی محصول گرافیک

۳ ثانیه تمام زمانی است که برای فروش طرح خود در اختیار دارید

خریدار واقعی یک محصول در چشم برهم زدنی وارد مغازه می‌شود و پس از برانداز دیزاین و ظاهر محصولات موجود در قفسه فروشگاه، یکی از آنها را انتخاب کرده و برمی‌دارد. زمان لازم برای چنین روندی ۳ تا ۵ ثانیه است. طرح صنعتی و گرافیک محصول اولین مواردی هستند که مشتری می‌بیند، این جمله بدین معنا است که اگر طرح موفقی را وارد بازار کرده باشید تنها سه ثانیه برای جلب توجه و فروش آن نیاز است.

در بازار فوق‌رقابتی کنونی که از نمایش اطلاعات و اهداء جوایز گوناگون اشباع شده است و با وجود رقبایی که هرکدام به دنبال دیزاین‌های متفاوت و جدید هستند، تضمین موفقیت و فروش طرح‌ شما کار آسانی نخواهد بود.

پس برای ایجاد تفاوت و موفقیت در بازار فروش کنونی چه راهکارهایی وجود دارد؟ در ادامه با ما همراه شوید تا چند نکته پیشنهادی از سایت designsojourn را که در همین رابطه نوشته شده است بخوانیم.

۱. هویت منحصر به فرد برای محصولتان خلق کنیدipodnanos-w600

خلق یک زبان دیداری بین محصول و خریدار یا به عبارتی ایجاد هویت برای طرح، یکی از قوی‌ترین عناصری است می‌توانید برای ایجاد گرایش مشتریان به محصولتان از آن استفاده کنید. جزئیات کلیدی در طراحی مانند جانمایی خاص دکمه‌ها، ایجاد فرمی متفاوت و قوی در بدنه یا حتی نوآوری در مواد به کار رفته برای ساخت، هرکدام می‌توانند اهرمی جهت تغییر انتخاب خریداران و باشند. ظاهر پویای BMW، دکمه‌های مدور iPod و شیشه معروف کوکاکولا نمونه‌های برجسته‌ای از طراحی آیکونیک هستند که می‌توانند مستقل از برند محصول، هویت آنها را نشان دهند.

۲. طراحی استراتژیک در جهت برقراری ارتباطAranyrajzszog-OHEGYI-komp-1-w600

اگر زبان دیداری محصول معنا و مفهوم خاصی نداشته باشد، حتی خلق یک هویت عالی به وسیله طراحی نیز کمکی به دیده شدن آن نمی‌کند. زبان دیزاین با استفاده از المان‌های صحیح باید قدرت انتقال دلایل وجودی محصول را داشته باشد و مزیت‌های آن را به مشتریان نشان دهد. می‌توان از این فرصت برای تصویرسازی مزیت‌های رقابتی و تفاوت‌های محصول استفاده کرد. حتی بهتر از آن، شما می‌توانید این فرصت را به موقعیتی برای خلق و بیان یک داستان تبدیل کنید.

۳. احتمال فروش تنها میان طرح‌های برنده وجود داردiDECT_Eclipse_Plus_Single_Phone_img1_lg (1)-w600-w600

اگر ایده‌های مناسبی برای ایجاد یک زبان دیداری بین محصول و مشتریان دارید ولی هنگام ترکیب و اجرای آنها به نتیجه جالبی نمی‌رسید، احتمالاً هنوز در مسیر درست قرار نگرفته‌اید. باید پروژه را تا رسیدن به بهترین طرح ممکن ادامه دهید و مطمئن شوید که نتیجه حاصله ترکیب صحیح و چشمگیری از ایده‌هایتان به وجود آورده است، در این صورت حتماً به یک «طرح برنده» خواهید رسید. در بازار رقابتی رحم و مدارا معنایی ندارد و طرحی که در رده دوم یا سوم قرار گیرد از گردونه رقابت خارج می‌شود.

۴. وجه تمایز معنادار74562a647da5db42b2873f089008c875-w600

طراحی آیکونیک برای منحصر به فرد کردن محصول تنها بخشی از کار است، معنا و مفهوم این طرح برای مشتریان نیز می‌تواند به همان اندازه اهمیت داشته باشد. بعد از بررسی بازار و انجام تحقیقات لازم مطمئن شوید که طرح شما بازتابی از نتایج به دست آمده از تحلیل داده‌هایتان بوده و خواسته‌ها و نیازهای مشتریان در آن لحاظ شده است، توجه به این خواسته‌ها احتمال فروش طرح را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

۵. پایداری کلید موفقیت استwork-oxo-tot-brand-identity-product-design-feeding-packaging1-w600

برای تکمیل این نسخه موفقت لازم است چاشنی پایداری را هم به آن اضافه کنید. شناسایی اهرم‌های لازم و پیدا کردن عناصر کلیدی طرح قدم‌های مهم ابتدایی هستند، اما نظم و مراقبت از به کارگیری مداوم و صحیح آنها در طولانی مدت کار دشوارتری است.

تکرار و مداومت بر استفاده از این زبان، به تدریج مشتریان را وارد یک ارتباط بصری می‌کند. این ارتباط منجر به ایجاد حس مثبت در خریداران شده و در صورت ادامه این روند محصول شما به انتخاب اول آنها تبدیل می‌شود.

9

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]