بنا و نما دکوراسیون معماری

ایده‌های تاثیرگذار بر دکور راه و پله

در خانه‌های دوبلکس یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های خانه راه‌پله است و دکور آن نقش مهمی در زیبایی دارد. در اغلب این خانه‌ها، راه‌پله اولین چیزی‌ است که به چشم می‌آید، بنابراین می‌توان از آن برای تحت تاثیر قرار دادن میهمانان استفاده کرد و با استفاده از آن نمای جذابی به خانه داد. در ادامه این مطلب به راه‌های موثر بر افزایش جذابیت دکوراسیون راه‌پله‌ها می‌پردازیم.

فرش کردن راه‌پله

Runner2

فرش، به راه‌پله جلوه بخشیده و باعث می‌شود بیشتر به چشم بیاید. علاوه بر تاثیر در زیبایی؛ ترک‌ها و شکستگی‌هایی که با گذشت زمان روی پله‌ها ایجاد می‌شود را می‌پوشاند و مانعی برای لیز خوردن کودکان و حیوانات خانگی به حساب می‌آید.

به کار بردن تابلوها

Gallery

تابلوها در زیبایی تاثیر شگرفی دارند. در قسمت پاگرد، با استفاده از تعدادی تابلو، یک مجموعه عالی بسازید و از زیبایی تابلوها بهره ببرید.

رنگ زدن نرده‌ها Balusters

با رنگ‌آمیزی نرده‌ها به آنها جان ببخشید و از حالت خشک و بی روح رنگ سفید خارج‌شان کنید. رنگ کردن نرده‌ها به سبک رنگین کمان پیشنهاد جذابی به نظر می‌رسد.

رنگ زدن پیشانی پله‌ها

ApartmentTherapy

به قطعه‌های عمودی بین دو کف، پیشانی پله گفته می‌شود. به جای رنگ‌آمیزی نرده‌ها می‌توانید -مانند تصویر فوق- پیشانی پله‌ها را رنگ کنید. البته پیشنهاد ما این است که از رنگ‌ سال –یعنی قهوه‌ای Marsala که توسط شرکت پانتون برای امسال معرفی شده– برای تاثیرگذاری بیشتر در فضای راه‌پله استفاده کنید.

استفاده از فضاهای آزاد راه‌پله

Storage

همیشه برای قرار دادن لوازم و وسایل به فضای بیشتری نیاز است. راه‌پله نیز می‌تواند در جا دادن وسایل نقش داشته باشد. به این منظور می‌توان حاشیه دیوارها و فضاهای در دسترس را به کار گرفت، تا علاوه بر استفاده مناسب از فضای آزاد آنها، به تزیین دیوار توسط چیدمان وسایل نیز کمک کرد.

استفاده از زیر راه‌پله

Staircasebooks

از فضای زیر راه‌پله غافل نشوید. معمولا زیر راه‌پله فضای زیادی دارد که می‌توان آن قسمت را هم به صورت مطلوب مورد استفاده قرار داد.

استفاده ازگیاهانPlants1

سبزه‌ها و گیاهان نقش موثری در انرژی و شادابی محیط ایفا می‌کنند. از آنها استفاده کنید و شاهد فضای مثبت و شادی باشید که با خود به راه‌پله می‌آورند.

قرار دادن صندلی در ابتدای راه‌پلهChair

یک صندلی یا مبل راحتی و در کنار آن یک میز کوچک، مکان مناسبی را برای کاردستی‌ها و سایر لوازم به وجود می‌آورند. می‌توانید در این قسمت آنها را به نمایش بگذارید.

در ادامه می‌توانید عکس‌های بیشتری از دکوراسیون راه‌پله و ایده‌های جالب آنهامشاهده کنید:

paint stairs 1painted staircase runner 2stair muralpainted stairs (2)ombre stairspainted staircase runnerpaintedstairs1coil-kitchenLarge-storage-shelf-space-under-modern-metallic-stairsAbundant-shelf-space-to-hide-away-the-excess Ample-shelf-space-under-a-modern-staircase Appealing-modern-staircase-in-white-with-beautifully-integrated-shelves Compact-stairs-with-classy-shelf-space Custom-staircase-with-illuminated-modern-shelves Ergonomic-staircase-storage Extravagant-shelf-space-under-the-stairway Giant-shelf-space-under-the-stairs Shelf-space-for-home-office-unit-below-the-stairs Space-conscious-cabinets-that-vanish-under-the-staircase Spiral-staircase-with-ample-storage-space-underneath  Wooden-staicase-with-in-built-storage-space

3

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]