نقاشی هنرهای تجسمی

نقاشی سیاه و سفید دیجیتال

نقاشی سیاه و سفید یکی از بهترین انواع نقاشی است. چرا که به جای شروع با رنگ‌ها تمرکز اصلی بر اصولی همچون ترکیب‌بندی، تنالیته، نور و فرم است.

البته رنگ در نقاشی بسیار ضروری است اما با نقاشی سیاه و سفید روی تصویر تمرکز بیشتری دارید و قبل از ورود رنگ به نقاشی تما‌می‌ اجزا را به خوبی به تصویر کشیده‌اید.

تمامی اصولی که پیش از این درباره کنتراست، ترکیب‌بندی، رنگ و اصول نقاشی روی بوم و کاغذ در سایت هزارویک بوم خواندید، در نقاشی دیجیتال نیز صدق می‌کند.

برای نقاشی‌های با ابعاد کوچک سیاه و سفید انتخاب مناسبی است. زیرا در اندازه‌های کوچک انجام کارها با رنگ بر پیچیدگی ‌می‌افزاید. اما با انتخاب خاکستری میانه، خاکستری تیره، سیاه و یک سایه روشن نقاشی زیبایی خواهید داشت. این قسمتی از زیبایی سیاه و سفید است. در نقاشی دیجیتال نقاشی سیاه و سفید به راحتی قابل تبدیل به هر مدل دیگری از نقاشی است. پس نگران رنگ و جزییات دیگر نباشید و روی کلیات تصویر خود تمرکز کنید.

١- طرح کلی

UNI100_qanda_4_QAStep3demo

ابتدا شبح شخص مورد نظر را بکشید. در این مرحله همه چیز حدودی است. به خاطر بسپارید که همواره در شروع کار از ورود به جزییات بپرهیزید. خواه شخص مورد نظر یک کودک باشد یا فردی قوی هیکل، در این مرحله تمرکز شما باید تنها بر شکل و تاکید روی خود شخص باشد. آنقدر کشیدن شبه را تمرین کنید تا شکل مورد نظر خود را پیدا کنید.

٢- پرده‌های مختلف رنگ را به نقاشی بیاورید

UNI100_qanda_4_QAStep3demo2

پس از بدست آوردن شکل اولیه، زمان اضافه کردن تنالیته است. در این مرحله از پرده‌های رنگ خیلی روشن و خیلی تیره استفاده نکنید. هم زمان که شکل خود را کامل ‌می‌کنید، سعی لطافت کار حفظ شود. با اضافه کردن سایه‌ها و تیره روشن‌های مورد نیاز ساختار بدن انسان را ایجاد کنید.

٣- بورس برای جزییات

UNI100_qanda_4_QAStep3demo4

زمانی که از شکل و ساختار حاصل رضایت داشتید ‌می‌توانید وارد جزییات نقاشی شوید. با اضافه کردن سایه‌های تیره و روشنی‌ها به نقاشی خود شخصیت بیشتری بدهید. استفاده از قلم‌موهای نرم کوچک برای این بخش مناسب است.

بیشتر بخوانید: قلم آیپد برای هنرمندان: بهترین قلم برای نقاشی و ترسیم روی آیپد چیست؟

۴- پرده‌های رنگ انتخابی را تغییر دهید

‌می‌توانید پرده‌های رنگ انتخاب شده را باز هم تغییر دهید. سایه روشن‌های سفید در میان خاکستری تیره و سیاه بگذارید. اگر فقط از خاکستری استفاده کنید کار شما کمی‌ مسطح به نظر ‌می‌رسد.

۵- ادامه دهید و باز هم ادامه دهید

nnshhd

آنقدر به کار ادامه دهید تا تمام جزییات در نقاشی شما نمایان شود. باید کار شما به جایی برسد که آماده اضافه کردن رنگ باشد و یا حتی بتوانید آن را سیاه و سفید رها کنید و در عین حال نقاشی کاملی به نظر برسد.

***

یاد آور می شویم برای کشیدن نقاشی دیجیتال اپلیکیشن‌های متفاوتی در دسترس است، پیش از این در سایت هزارویک بوم با برخی از بهترین‌ اپلیکیشن‌های نقاشی برای اندروید، آیفون و آیپد آشنا شدید.

نرم افزار و اپلکیشن ArtRage 4 نیز یک ابزار خوب دیگر برای نقاشی دیجیتال به شمار می‌رود.

4

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]