طراحی صنعتی

رقابت طراحی خودرو میشلن

کارخانه میشلن (Michelin)، تولید کننده فرانسوی تایر خودرو، امسال نیز همچون سال‌های گذشته موضوعی را برای ایجاد رقابت بین طراحان انتخاب کرده و در قالب مسابقه برگزار می‌کند. این رویداد از سال ۲۰۰۱ به منظور تشویق و شناسایی طراحان جوان شکل گرفته و اکنون به یکی از معتبرترین رقابت‌های جهانی طراحی تبدیل شده است.

michelin-challenge-design-2016-winners-01-w600

طرح برنده دور قبل مسابقات میشلن با عنوان «Google Community Vehicle»

هدف از برگزاری این مسابقه که امسال با عنوان لمان ۲۰۳۰ «Le Mans 2030» نام‌گذاری شده است، برقراری رابطه نزدیک با جامعه طراحان و تلفیق نوآوری‌های فنی با طراحی وسایل حمل و نقل ذکر شده است. در همین راستا برگزار کنندگان از طراحان مستقل، شرکت‌های طراحی و دانشگاه‌ها دعوت کرده‌اند تا در رقابتی که برای سال ۲۰۱۷ برنامه‌ریزی شده است شرکت کنند.

موضوع رقابت

مسابقات لمان ۲۰۳۰: دیزاین برای پیروزی

مسابقات ۲۴ ساعته لمان فرانسه، بزرگترین و قدیمی‌ترین رقابت اتوموبیلرانی جهان است که از سال ۱۹۲۳ تا کنون همچنان برگزار می‌شود. این مسابقات بهترین موقعیت برای آزمودن ایده، نوآوری، خلاقیت، زیبایی و استقامت ماشین‌های مسابقه‌ای است. در سال‌های اخیر توجه برگزارکنندگان این رویداد به کاهش بخش عمده‌ای از میزان مصرف سوخت، انرژی و استفاده از تایر معطوف شده است. این توجه رقابت شدیدی را میان تولیدکنندگان مرتبط با صنایع خودروسازی به وجود می‌آورد و شرکت‌های بزرگ و برندهای معروف که برای دیده شدن در سطح جهان وارد این چالش می‌شوند، برای رقابت با سایر برندها باید سطح کیفی محصولات خود را در زمینه‌های مورد نظر بالا ببرند.

از همین رو میشلن از طراحان دعوت کرده است تا با طراحی یک ماشین مسابقه‌ای متمایز، خودرویی ویژه برای برنده شدن در مسابقات ۲۴ ساعته لمان سال ۲۰۳۰ خلق کنند.

معیارهای ارزیابی

میزان ارتباط با موضوع مطرح شده

اصالت طرح

ارزش و کیفیت طرح

قابلیت‌های نمایشی طرح

michelin-challenge-design-2016-winners-05-w600

طرح برنده دور قبل با عنوان «Arriero»

نحوه ثبت نام

برای شرکت در این مسابقه پرداخت هیچ هزینه‌ای لازم نیست و طرح‌ها علاوه بر ارسال پستی از طریق ایمیل و فکس نیز دریافت می‌شوند.

برای ثبت‌نام اینترنتی، می‌توانید فرم مربوط به آن را در سایت michelinchallengedesign  تکمیل کرده و  طرح‌ها را در سایت بارگذاری و ارسال کنید.

برای ثبت‌نام از طریق پست، می‌توانید فرم ثبت‌نام را از سایت michelinchallengedesign دانلود کنید و پس از تکمیل،  به همراه طرح خود به آدرس زیر ارسال کنید.

Michelin Challenge Design, c/o Event Management Corp., 3150 Livernois, Suite # 175, Troy, MI 48083

برای ثبت‌نام از طریق فکس نیز می‌توانید فرم مربوطه را به همراه طرح خود به شماره ۲۴۸۶۸۷۷۵۰۷ ارسال کنید.

تاریخ‌های مهم

ثبت‌نام و ارسال فرم: از ۲۱ مهر ۹۴ تا ۱۱ اردیبهشت ۹۵ (October 15, 2015 – May 1, 2016)

آخرین مهلت ارسال طرح: تا ۱۱ اردیبهشت ۹۵ (May 1, 2016)

داروری: ۱۱ خرداد تا ۸ مرداد ۹۵ (June/July 2016)

انتخاب فینالیست‌ها: از ۱۰شهریور تا ۹ مهر ۹۵ (September 2016)

اعلام برندگان نهایی: از ۱۰ آذر تا ۹دی ۹۵ (December 2016)

برای دریافت اطلاعات تکمیلی  و همچنین ثبت‌نام در سایت می‌توانید به آدرس michelinchallengedesign مراجعه کنید.

اگر به شرکت در مسابقات طراحی علاقه‌مند هستید و قصد دارید با برنامه‌ریزی وارد رقابت شوید شاید مطلب «چگونه برنده مسابقات طراحی شویم: ۱۰ نکته از حرفه‌ای‌ها» بتواند راهنمای خوبی برای شروع باشد. همچنین برای شرکت در مسابقات «طراحی رینگ خودرو» و «طراحی روشنایی» هنوز زمان باقی است، می‌توانید شرایط شرکت در این دو رقابت را نیز از سایت هزارویک بوم مطالعه کنید.

0

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]