دکوراسیون معماری

اهمیت طراحی داخلی و معماری در محیط‌های آموزشی

با توجه به تمایل دیوانه‌وار و سریع معماری به کنش‌گرایی بین محیط و افراد، قابلیت ایجاد فضاهای شخصی‌سازی شده برای ساکنانی با نیازهای مختلف هر روز بیش از قبل مهیا می‌شود. این مساله برای دانش‌آموزان و دانشجویان در جایگاه ساکنانی که برای یادگیری در محیط‌های آموزشی حضور دارند، اهمیت زیادی خواهد داشت.

511d277a92ecefff3950418b693e5089

این سوال را از خود بپرسید که با ایجاد محیطی که کلاس‌های متفاوتی برای موضوعات مختلف داشته باشد، و با توجه به روش معلمان، دبیران و اساتید، شیوه‌های آموزشی و یا توجه به سن دانش‌آموزان و دانشجویان، محیط‌های متفاوتی در دسترس باشد، می‌توان چه جنبه‌های مثبت و جدیدی را پوشش داد؟ برای مثال تصور کنید تفاوت‌های ظاهری در فضای یک کلاس علوم با یک کلاس ادبیات، تا چه حد می‌تواند بر یادگیری افراد موثر باشد؟

مولفه‌هایی ایجاد کنید تا یادگیری را موثر کنند

صد البته که امکانات هر کلاس در جای خود تاثیر زیادی بر کاربرد و تاثیر یادگیری در آن خواهند داشت. اما نور، گرمای محیط، نمای بیرون و حتی میزان صدای داخل و بیرون آن، قطعا بر روند آموزش و یادگیری دانش‌آموزان موثر خواهد بود. به علاوه توجه به جزئیات در معماری، می‌تواند روی چیدمان وسائل و نیمکت‌ها نیز موثر باشد و بسته به نوع کلاس به هر فرد امکان شرکت در گروه یا استقلال دهد.

Modern-Design-Elementary-Floor-Ideas

ایجاد حس مشارکت به عنوان راهی برای یادگیری بهتر

طراحی داخلی و معماری در محیط‌های آموزشی می‌تواند بی‌حوصلگی و خستگی دانش‌آموزان را بازتاب داده و تغییر دهد. ایده‌های طراحی متفاوت به صورت مختلف نسبت به چنین چالش‌هایی واکنش نشان می‌دهند. برای مثال، نورپردازی، گرمای محیط، فضای آکوستیک، ساختارهای جزئی در معماری و تلفیق معماری و طبیعت، می‌تواند منجر به افزایش توجه، حافظه و تمرکز افراد شود.

stlukes5

هر چه طراحان بیشتر در مورد ساختار یادگیری دانش‌آموزان در کلاس‌ها بدانند، فضای طراحی شده نهایی می‌تواند بهتر و موثر‌تر طراحی و اجرا شود. با توجه به طراحی محیط، می‌توان در روند آموزش و شناخت دانش‌آموزان از خودشان، بهبود ایجاد کرد. این مساله به معنی عدم همکاری و مشارکت دانش‌آموزان در کلاس نیست، بلکه به معنی ایجاد فضاهای شخصی سازی شده برای درک بهتر از محتوا و نهایتا قدرت یادگیری بیشتر است. همه این موارد، کلیدهایی برای کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان برای رشد در محیطی شاد و امن خواهد شد.

5

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]