ابزارها عکاسی

اجزای لنز

هنگام خرید یک لنز به چه نکاتی باید دقت کرد؟ در این برگه‌ راهنما درباره قسمت‌های بیرونی که در اکثر لنزها، فارغ از شرکت سازنده و تولیدکننده‌ آنها، مشترک است، توضیحاتی ارائه کرده‌ایم. آنها را همیشه به خاطر بسپارید. 

لنز به واسطه تعدادی از عدسی‌ها که درون محفظه آن قرار دارند نور را از محیط دریافت کرده و آن را به داخل محفظه دوربین و در نهایت سنسور آن هدایت می‌کند. کیفیت عکس بیش از دوربی به لنز بستگی دارد. لنزها در دوربین‌های DSLR قابلیت تعویض شدن دارند و به همین دلیل عکاس‌های حرفه‌ای تعدای لنز با فاصله کانونی‌های مختلف برای عکاسی در شرایط گونانون همراه دارند.

lenz - Copy

لنز علاوه بر داشتن اجزای داخلی متفاوت، از نظر بیرونی نیز دارای قسمت‌ها، نوشته‌ها و ویژگی‌هایی است که آنها را از یکدیگر متمایز می‌کند. این ویژگی‌های ظاهری در لنزهای شرکت‌های مختلف ممکن است با نام‌ها یا شکل‌های متفاوت ارائه شوند اما در نهایت کارایی‌هایی نسبتا مشابه دارند. برای مثال هود یا آفتاب‌گیر در لنزهای سیگما ممکن است از لنزی به لنز دیگر تغییر کند و یا برای یک لنز دو آفتاب‌گیر با ظاهر متفاوت ارائه شده باشد اما در نهایت کارایی هر دو نظیر یکدیگر است.

در این برگه راهنما بخش‌های مختلف و اصلی که در اکثر لنزها وجود دارد مورد بررسی قرار گرفته و در مورد هرکدام و معنی و کاربرد آنها توضیحاتی داده شده است. این برگه راهنما می‌تواند به شما هنگام خرید و انتخاب لنز بر اساس معیارهای پر اهمیت‌تر یاری برساند.

20

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]