طراحی صنعتی

اپلیکیشن UMake تجربه‌ای جدید از طراحی سه بعدی

UMake یک اپلیکیشن طراحی مخصوص iOS است که امکان ترسیم اسکچ‌های سه بعدی را به کاربر می‌دهد و هم زمان با طراحی امکان تبدیل ایده‌ها به مدل‌های سه بعدی را برای طراح فراهم می‌سازد. این روش منحصر به فرد نوع جدیدی از مدل‌سازی در نرم‌افزارهای CAD محسوب می‌شود. در ادامه با ویژگی‌‌های این اپلیکیشن بیشتر آشنا شوید.

UMake روش‌های مختلف ساخت سطوح سه بعدی را پشتیبانی می‌کند، درنتیجه می‌توان مدل‌ها را بعد از ساخت به نرم‌افزارهای پیشرفته‌تر مدل‌سازی مانند Alias یا Rhino انتقال داد.UMake_car03-1100x825-w600

به عقیده بعضی طراحان ترسیم اسکچ در نرم‌افزارهای سه بعدی بسیار محدود است و شکل‌های مختلف فقط از طریق جابجا کردن نقاط به وجود می‌آیند، همچنین خطوط جدا از هم و به صورت دو بعدی ترسیم می‌شوند اما در UMake طراح می‌تواند از همان ابتدا ایده خود را به صورت سه بعدی به تصویر بکشید. اپلیکیشن این امکان را به طراح می‌دهد که خطوط را در فضای سه بعدی رسم کند و با چرخاندن صفحه کار، آنها را از زوایای دیگر مشاهده کرده و اشکال مورد نظر خود را بسازد.

به گفته Eviathar Meyer، یکی از مؤسسان و مدیر اجرایی UMake، کار با این اپلیکیشن تجربه‌ای جدید و متفاوت با نرم‌افزارهای مدل‌سازی قدیمی را برای طراحان به وجود می‌آورد و طرز فکر افراد نسبت به طراحی و اسکچ در محیط‌های سه بعدی را تغییر می‌دهد.

یکی از ویژگی‌های UMake این است که طراح می‌تواند شکل‌ها و فرم‌های گوناگون را حین طراحی کشف کند و به ایده‌های جدید برسد، ضمن اینکه این روش موجب سرعت بخشیدن به کار شده و فرم‌ها و سطوح بدون وقفه شکل می‌گیرند.UMake_Sunglass02-1100x880-w600

گروه سازنده این اپلیکیشن در حال حاضر نسخه بتا UMake را در اختیار داوطلبان کار با این ابزار قرار داده تا به صورت رایگان از آن استفاده کنند و نتایج و بازخوردها را به گروه گزارش دهند. اگر شما نیز تمایل دارید یکی از اولین کاربران این اپلیکیشن باشید و با نسخه بتا کار کنید می‌توانید از طریق این صفحه به گروه کاربران آن بپیوندید.

در ادامه ویدئویی از نحوه مدل‌سازی یک قایق تفریحی را در محیط این اپلیکیشن مشاهده می‌کنید.

پیش از این نیز مطلبی با عنوان «معرفی ۶ اپلیکیشن‌ کاربردی برای طراحان» در هزار و یک بوم منتشر شده است، می‌توانید برای آشنایی با ابزارهای بیشتر در حوزه طراحی این مطلب را نیز مطالعه کنید.

5

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]