گرافیک هنرهای تجسمی

معرفی برترین طراح‌های گرافیک – قسمت اول

در سایت Behance مجموعه‌ای از بهترین نمونه کارهای برترین طراح‌های گرافیک در معرض نمایش قرار گرفته و یک شبکه خلاقانه برای طراحان ایجاد شده است.

با نزدیک به ۳۰ میلیون بازدید نمونه کارها درطی یک ماه، Behance به سرعت تبدیل به مکانی برای افراد خلاق شد. این سایت جای مناسبی برای پیدا کردن کارهای جدید و ایده‌های خلاقانه از طراحان برتر گرافیک و شرکت‌های مرتبط است.

به علت وسعت سایت و تعدد طراحان، تصمیم برای آن که جستجو را از کجا شروع کنید می‌تواند سخت باشد. برای آسان‌تر شدن تصمیم‌گیری برای شما، در اینجا بخش سخت‌تر کار انجام شده‌است. سایت هزارویک بوم در دو قسمت، ۲۸ نفر از برترین طراح‌های گرافیک که در سایت بیهانس نمونه کارهای خود را قرار داده‌اند معرفی می‌کند تا شما به آنها نگاهی بیاندازید.

۱. ماریا گرونلاند (Maria Grønlund)
«من به زبان مایعات سخن می‌گویم» یکی از بی‌شمار مجموعه‌های انتزاعی و پرانرژی از ماریا گرونلاند است.

«من به زبان مایعات سخن می‌گویم» یکی از بی‌شمار مجموعه‌های انتزاعی و پرانرژی از ماریا گرونلاند است.

ماریا گرونلاند (Maria Grønlund) یکی از متخصصین در طراحی لوگو و برندسازی است. او یک طراح مستقل است و در شهر لیستراپ دانمارک زندگی می‌کند.

استفاده از رنگ‌های پرانرژی برای به جریان انداختن احساسات، به بیشتر کارهای او کیفیتی رویاگونه و انتزاعی بخشیده‌ است. او در بیهنس در مورد کار خود گفته‌ است: «من عاشق بازی با کلمات، رنگ‌ها، شکل‌ها و فرم‌ها به گونه‌ای هستم که از تمام جنبه‌ها در کنار یکدیگر حسی به مانند موسیقی القا کنند.»

۲. راسلن خسنف (Ruslan Khasanov)

2

طراح گرافیک روسی، راسلن خسنف (Ruslan Khasanov) در طراحی گرافیک، تایپوگرافی و تصویرسازی تخصص دارد. پروژه‌های آزمایشی باورنکردنی او، اغلب ترکیبی از این سه زمینه است. آخرین کار او، «بازی دست‌گرمی»، یکی از چندین ویدیوی زیبای او است که رنگ‌های مایع متفاوت در مرکز صحنه بازی می‌کنند.

۳. وایولاین و جرمی ( Violaine & Jeremy)

3

وایولاین ارسونی و جرمی اسچنیدر (Violaine Orsoni and Jeremy Schneider ) زوج هنری خلاقی هستند که یک استودیوی هنرهای گرافیکی را در پاریس اداره می‌کنند. در طول بازدید از نمونه کارهای آنها، شما با تعداد زیادی طراحی‌های خطی مدادی بسیار الهام‌بخش و همچنین نمونه‌های متعددی از پروژه‌هایی که آنها مدیریت کرده‌اند مواجه می‌شوید، که شامل برخی از کارهای خیره‌کننده در مجله‌ معروف Influencia است.

۴. یوری زیچ (Juri Zaech)
زیچ در پروژه‌های تایپوگرافی تخصص دارد.

زیچ در پروژه‌های تایپوگرافی تخصص دارد.

یوری زیچ (Juri Zaech) یک مدیر هنری سوییسی است که در حال حاضر در پاریس زندگی و کار می‌کند. از جایی که او در تبلیغات کار می‌کند، هنوز می‌تواند برای تکمیل پروژه‌های کوچک جانبی وقت بگذارد. با تخصص زیچ در تایپوگرافی، پروژه‌های او همیشه متمرکز بر فونت‌های الهام‌بخش و خلاقانه‌ هستند.

۵. مینگا فیرم (Minga Firm)
5

طرح‌های مینگا فیرم بازیگوش و با رویکردی گستاخانه هستند.

مینگا فیرم (Minga Firm) صاحب یک شرکت طراحی و خلاقیت در آرژانتین است. او این شرکت را آزمایشگاه ایده‌ها توصیف می‌کند. تیمی شامل افراد از رشته‌های گوناگون به منظور ارائه راه‌حل‌های خلاقانه، کارآمد و فوری در این شرکت کار می‌کنند.

۶. ویکتور هرتز (Viktor Hertz)
ویکتور هرتز در ساخت پوسترهای سفارشی فیلم‌های هنری تخصص دارد.

ویکتور هرتز در ساخت پوسترهای سفارشی فیلم‌های هنری تخصص دارد.

ویکتور هرتز(Viktor Hertz) هنرمند طراح فری‌لنس و عکاس ساکن شهر آپسالا در سوئد است. به عنوان یک متخصص در طراحی پوستر، او به تازگی علاقه‌ای وسواس‌گونه به طراحی پوسترهای سفارشی فیلم‌های هنری پیدا کرده‌ است، اما تلاش می‌کند تا خلاقیت خود را درحد امکان گسترش دهد. لوگوهای بازطراحی شده توسط او شگفت‌انگیز هستند.

۷. نیکول مارتینز (Nicole Martinez)

7

نیکول مارتینز (Nicole Martinez) یک مدیر هنری و طراح در شهر بوستون امریکا است. طرح‌های او مانند بزرگ‌داشتی تحسین برانگیز برای شخصیت‌های بانمک و نمادهای فرهنگ موسیقی پاپ عمل می‌کنند. هر کسی عاشق مجموعه تصویرسازی‌های او می‌شود، چرا که مقاومت در مقابل صورت‌های دوست‌داشتنی طرح‌های او سخت است.

۸. زیم و زو (Zim and Zou)
زیم و زو استادان خلق هنر با کاغذ هستند.

زیم و زو استادان خلق هنر با کاغذ هستند.

لوسی توماس (Lucie Thomas) با همکاری تیبالت زیمرمن (Thibault Zimmermann) پایه‌گذاران استدیوی فرانسوی زیم و زو (Zim&Zou) در شهر نانسی هستند که در زمینه‌های مختلفی از جمله مجسمه‌سازی با کاغذ، نصب و راه‌اندازی، طراحی گرافیک و تصویرسازی فعالیت می‌کنند. هردو ۲۵ سال دارند و سه سال در مدرسه هنر، طراحی گرافیک خوانده‌اند. به جای ترکیب‌بندی تصاویر توسط کامپیوتر، آنها ترجیح می‌دهند اشیای واقعی را با کاغذ ساخته و از آنها عکس بگیرند.

۹. راب پرات (Rob Pratt)
راب پرات، مدیر خلاقیت در شرکت «خلاقیت جنگل» است.

راب پرات، مدیر خلاقیت در شرکت «خلاقیت جنگل» است.

طراح گرافیک لندنی، راب پرات (Rob Pratt) در حال حاضر به عنوان مدیر طراحی برای Brand & Deliver واقع در شوردیتچ لندن کار می‌کند. مشتریان او شامل شرکت‌های سامسونگ، تری و IMG هستند.

راب مدال طلای مسابقه طراحی لوگوی ایت اواردز (۸awards) را در سال ۲۰۱۱ برنده و از او در IVCA سال ۲۰۱۴ بسیار تقدیر شد. نمونه کارهای او ترکیبی فوق العاده از کارت‌های ویزیت لترپرس (letterpress)، طراحی وب، جزوات و بروشور است.

۱۰. جاشوا داویس (Joshua Davis)
این طرح جاشوا حدود ۷۰۰۰ بازدید داشته است.

این طرح جاشوا حدود ۷۰۰۰ بازدید داشته است.

با بیش از ۱,۰۰۰ دنبال‌کننده و بالای ۴۰,۰۰۰ بازدید از پروژه‌ها، نمونه کارهای طراحی جاشوا داویس (Joshua Davis) قطعا ارزش نگاه کردن دارند. جاشوا یک هنرمند و طراح گرافیک ساکن نیویورک است. او به عنوان تکنولوژیست در هر دو بخش دولتی و خصوصی برای شرکت‌ها و موسسات کار می‌کند و از سال ۱۹۹۵ تاکنون از تکنولوژی و کامپیوتر به عنوان رابطی برای ساخت پروژه‌های خود استفاده می‌کند.

۱۱. الکساندرا بروئل (Alexandra Bruel)
الکساندرا این پوستر را برای انیمیشن «قلمویی با زنبور» ساخته است.

الکساندرا این پوستر را برای انیمیشن «قلمویی با زنبور» ساخته است.

یکی دیگر از برترین طراح‌های گرافیک الکساندرا بروئل (Alexandra Bruel) ساکن پاریس است و به خاطر طرح‌هایی که با خاک رس می‌سازد سر و صدای زیادی در شبکه بیهنس به پا کرده‌ است. این پوستر به طور خاص برای مسابقه انیمیشن‌های کوتاه ویرجین‌مدیا ساخته شده‌ است، که بر روی فیلم‌سازان آینده متمرکز شده‌ است.

مجله انگلیسی ماهانه بررسی خلاقیت (Creative Review) تصویرسازانی را از آژانس هندسام فرنک (Handsome Frank) برای ساخت پوستر برای هر فیلم انتخاب شده معرفی کرده بود. در صفحه بیهنس الکساندرا، حتی بعضی تصاویر «چگونه» وجود دارند، که به بینش شما در مورد کارهای خارق‌العاده او کمک می‌کنند.

۱۲. آندره‌آ نیکولای (Andreea Niculae)
مفهوم پشت این طرح پرتره شخصیت اصلی فیلم «سوپر ۸» است که برای ساخت آن از ساختار مکعب شکل مشابه جلوی کشتی بیگانگان در این فیلم استفاده شده‌است.

مفهوم پشت این طرح پرتره شخصیت اصلی فیلم «سوپر ۸» است که برای ساخت آن از ساختار مکعب شکل مشابه جلوی کشتی بیگانگان در این فیلم استفاده شده‌است.

با توجه به این که آندره‌آ نیکولای به تازگی عضو سایت بیهانس شده‌ است، در این شبکه خلاقیت تازه‌کار محسوب می‌شود. هرچند با انداختن نگاهی به نمونه کارهای گرافیکی او، می‌توان متوجه پتانسیل بالای او شد و همین موضوع او را یکی از برترین طراح‌های گرافیک این سایت کرده است.

آندره‌آ ساکن شهر ورچستر در انگلیس است. او تاکنون در پروژه‌های متنوعی از جمله مسابقه دانشجویی دروغ‌های سفید کوچک D&AD و طراحی برخی از کاورهای انتشارات پنگوین مشارکت داشته‌ است.

۱۳. یوسیپ کلاوا (Josip Kelava)
آیا نمونه‌ کارهای یوسیپ کلاوا باعث برانگیخته شدن واکنش‌های احساسی در شما می‌شود؟

آیا نمونه‌ کارهای یوسیپ کلاوا باعث برانگیخته شدن واکنش‌های احساسی در شما می‌شود؟

آخرین حرفی که استاد دانشگاه یوسیپ کلاوا (Josip Kelava) به او گفت، این بود: «بدترین اتفاق برای یک طراح این است که مورد توجه قرار نگیرد». از این کلمات، یوسیپ به این نتیجه رسید که خوب به نظر رسیدن ظاهری یک طرح کافی نیست، و برای آنکه بتواند نام خود را در لیست برترین طراح‌های گرافیک قرار دهد بایدبه این نکته آگاه باشد که هر طرح باید واکنشی احساسی در مخاطبان خود برانگیزد و بیشتر از تنها یک تصویر زیبا باشد.

۱۴. سیانگ چینگ (Siang Ching) آخرین نفر از اولین لیست برترین طراح‌های گرافیک
برترین طراح‌های گرافیک

هدف این پروژه آن بود که الهام بخش طراحان از تمام زوایای دید ممکن باشد.

سیانگ چینگ (Siang Ching) یک طراح گرافیک و تصویرساز سنگاپوری است. او علاوه بر اخذ مدرک دیپلم ارتباطات تصویری از آکادمی هنرهای زیبا نانیانگ، دارای مدرک درجه یک لیسانس طراحی ارتباطات از کالج هنر LASALLE است. طرح‌های متفاوتی که او ارائه می‌دهد باعث شده تا در زمره ٖبرترین طراح‌های گرافیک شناخته شود.

چینگ موسس سایت Pattern Matters است که به الگوها و جنبه‌های دست‌ساز طراحی گرافیک می‌پردازد که در تصویر اینفوگرافی بالا به خوبی مشخص است.

 

معرفی برترین طرا‌ح‌های گرافیک – قسمت دوم

14

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]