ابزارها عکاسی

ساخت کاور ضدباران برای دوربین

عکاسی در هوای بارانی، لذت خود را دارد. اما قطعا نگهداری از تجهیزات عکاسی، در اولویت است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای محافظت دوربین خود، از خیس شدن، از عکاسی در آن شرایط صرف نظر کنید. در این مطلب یک راهکار ساده به شما پیشنهاد می‌کنیم تا بهترین عکس‌ها را در شرایط بارانی ثبت کنید بدون آنکه لطمه‌ای به دوربین‌تان وارد شود.

۱- کیسه نایلونیDIY_Photography_Hacks_DCM110.shoot_hacks.bag_

یک کیسه تمیز و سالم پیدا کنید. آفتاب‌گیر لنز را جدا کرده، دوربین را به همراه لنز داخل کیسه قرار دهید. به طوری که قسمت میانی کیسه بر روی لنز جای بگیرد. مطمئن شوید کیسه کل دوربین را پوشش می‌دهد.

۲- یک سوراخ ایجاد کنیدDIY_Photography_Hacks_DCM110.shoot_hacks.score_

کیسه را سفت بر روی لنز بکشید و در صورت نیاز اطراف آن را با چسب نگه دارید، تا خوب و صاف کشیده شود. به کمک تیغ یک حلقه دور لنز و لبه بیرونی فیلتر ایجاد کنید.

۳- محل چشمی را مشخص کنیدDIY_Photography_Hacks_DCM110.shoot_hacks.eyepiece

تکرار مرحله بالا را اینبار بر روی چشمی دوربین انجام دهید. پوشش لاستیکی چشمی را جدا کرده و نایلون رو در اندازه آن برش دهید. اگر دوربین شما فاقد پوشش است، از نوار چسب استفاده کنید.

۴- کیسه را خوب ببندیدDIY_Photography_Hacks_DCM110.shoot_hacks.cover_

پوشش پلاستیکی چشمی و آفتاب‌گیر لنز را در محل خود قرار دهید تا نایلون را محکم نگهدارند. مطمئن شوید هیچ فضای بازی بین لنز و آفتابگیر باقی نمانده است. برای امنیت بیشتر، یک کش به دور لنز ببندید.

۵- راحتی استفادهDIY_Photography_Hacks_DCM110.shoot_hacks.shoot_

پس از بستن کیسه، به راحتی می‌توانید دوربین را در دست نگه داشته و از محیط خارجی نایلون آن را به خوبی کنترل کنید. به خاطر داشته باشید که یک مقدار فضای خالی در کنار لنز داشته باشید تا بتوانید از زوم لنز استفاده کنید.

۶- کارایی بالا و محافظت در برابر آبDIY_Photography_Hacks_DCM110.shoot_hacks.results

کاور بارانی بسیار به درد بخور و کارآمد است. بنابراین زمانی که احتمال بارش باران می‌دهید، این کاور می‌تواند محافظ خوبی برای دوربین و تجهیزات شما باشد.

بیشتر بخوانید: نکات لازم برای عکاسی از طوفان

20

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]