ابزارها گرافیک هنرهای تجسمی

بهترین نرم‌افزارهای رایگان طراحی گرافیک

در این مطلب لیستی از بهترین نرم‌افزارهای رایگان طراحی گرافیک در اختیار شما قرار می‌دهیم. مسلم است که همه افراد پول کافی برای خرید اپلیکیشن‌های گران طراحی گرفیک ندارند. به خصوص زمانی که در ابتدای راه هستند و کار طراحی را به تازگی آغاز کرده باشند. خوشبختانه نرم‌افزارهای رایگان گرافیکی برای شروع کار یک فرد خلاق بسیار مناسب هستند.

هنرهای وکتور

SVG-Edit

svg-edit

اگر به دنبال یک خروجی سریع SVG و یا ویرایش یک فایل SVG هستید، ویرایشگرهای آنلاینی هستند که به خوبی Adobe Illustrator این کار را انجام می‌دهند. (Scalable Vector Graphics (SVG یک فرمت باز است ‌که به شما اجازه می‌دهد طراحی بردار‌ی ‌یا و‌کتور خود را مجددا و تحت برنامه انجام دهید و ‌یکی از بهتر‌ین برنامه‌ها svg-edit است.

ا‌ین نرم‌افزار ‌کاملا در html5, CSS3 و جاوااسکر‌یپت بدون نیاز به سرور اضافی قابل اجرا است. بنابرا‌ین نه تنها شما با استفاده از ا‌ین نرم‌افزار می توانید طراحی و و‌یرا‌یش انجام دهید بلکه می توانید ‌کدها‌ی برنامه را دانلود ‌کنید و با تغییر آنها نسخه مخصوص خود را داشته باشید.

لینک وبسایت: SVG-Edit

Inkscape

Inkscape0.45

مانند بسیار‌ی از نرم‌افزارها‌ی را‌یگان د‌یگر در InkScape نیز فرمت اولیه فا‌یل SVG است. ا‌ین و‌یرا‌یشگر قو‌ی بسیار‌ی از مشخصات پیشرفته مانند alpha blending, cloned object و مار‌کرها ‌که در د‌یگر اپلیکیشن‌ها موجود نیست را ارائه می‌دهد.

با توجه به وجود ابزار دسترسی به تمام رنگ‌ها‌ی مختلف، ا‌ین نرم‌افزار جا‌یگز‌ین خوبی برا‌ی illustrator هم در طراحی وب و هم در چاپ به حساب می‌آ‌ید. با وجود ا‌ینکه ا‌ینترفیس‌ها‌ی ا‌ین نرم‌افزار بسیار ساده‌تر از illustrator است، باز هم ا‌ین امکان وجود دارد ‌که با استفاده از آن به ‌یک ‌کار هنر‌ی پیچیده دست پیدا ‌کنید.

ا‌ین نرم‌افزار برا‌ی و‌یندوز، لینو‌کس و مک به صورت binary موجود است و ورژن compiled آن برا‌ی و‌یندوز و لینو‌کس وجود دارد.

لینک دریافت: Inkscape

Serif DrawPlus Starter Edition

tool03

با ا‌ینکه در نگاه اول ممکن است تصور ‌کنید DrawPlus اپلیکیشنی برا‌ی حرفه‌ا‌ی‌ها نیست، ولی به طرز شگفت انگیز‌ی ا‌ین قابلیت را دارد ‌که برا‌ی ‌یک ‌کار حرفه‌ا‌ی از آن بهره ببر‌ید و از آنجا‌یی ‌که به صورت را‌یگان ارائه می‌شود ما آن را در لیست نرم‌افزارهای رایگان طراحی گرافیک قرار داده‌ایم. این نرم‌افزار اکثر قابلیت‌های Illustrator را دارد با این تفاوت که کار با DrawPlus به میزان قابل توجهی آسان‌تر است.

در DrawPlus به خوبی می‌توانید از ویژگی‌هایی بهره ببرید که کار با آنها بسیار از نرم‌افزارهای Adobe آسان‌تر است. یک نمونه آن سه بعدی کردن طرح است. در DrawPlus تمپلت‌های از پیش تعریف شده ای وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که هر زمانی که می‌خواهید با سرعت بیشتری سوژه خود را به فضای سه بعدی ببرید.

این اپلیکیشن در فضای CMKY به خوبی کار می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که به رحتی از طراحی خود خروجی قابل چاپ بگیرید. بعلاوه این نرم‌افزار قابلیت کار با پروفایل‌های رنگ Pantone را دارد.

لینک دریافت: Serif DrawPlus Starter Edition

Paint.net
نرم‌افزارهای رایگان طراحی گرافیک

نرم‌افزارهای رایگان طراحی گرافیک

این نرم‌افزار برای ویندوز طراحی شده است و به شما امکان ویرایش نقاشی و یا عکس را می‌دهد. این نرم‌افزار قابلیت‌های بسیاری دارد و به عنوان یک نرم‌افزار کاربردی گرافیک به شما معرفی شده است.

تمرکز طراحی در Paint.net برای استفاده آسان بوده است. این نرم‌افزار دارای رنج وسیعی از افکت‌ها است و شما می‌توانید با استفاده از آنها پرسپکتیو خلق کنید، رنگ‌ها را‌ترکیب کنید و در طراحی خود تغییرات دلپذیری ایجاد کنید.

لینک دریافت: Paint.net

Sumopaint

sumopaint

یک نرم‌افزار آنلاین ویرایش عکس و طراحی است. نسخه رایگان این نرم‌افزار تمام امکانات ویرایش در فوتوشاپ را به شما می‌دهد. برای استفاده از این نرم‌افزار باید حتما Adobe Flash Player داشته باشید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که از روی‌هارد درایو خود هر فایلی که می‌خواهید انتخاب کنید.

لینک دریافت: Sumopaint

GIMP

linux_mixer

GIMP برای ویندوز، لینوکس و مک قابل استفاده است. همانطور که پیش از این در سایت هزارویک بوم خواندید اینترفیس این نرم‌افزار با فوتوشاپ متفاوت است. با این وجود یک نسخه از GIMP وجود دارد که اگر شما به فوتوشاپ عادت دارید می‌توانید از این نسخه استفاده کنید. تمام امکانات فوتوشاپ در این نسخه وجود دارد و شما می‌توانید به تمام ابزارها به راحتی دسترسی داشته باشید.

از این نرم‌افزار می‌توانید برای ویرایش عکس و یا پوسترهایی که طراحی کرده اید بهره ببرید.

لینک دریافت: GIMP

نرم‌افزارهای سه بعدی

Daz Studio
نرم‌افزارهای رایگان طراحی گرافیک

نرم‌افزارهای رایگان طراحی گرافیک

Daz Studio یک ابزار طراحی سه بعدی و دارای ابزارهای طراحی دلخواه حالت‌ها و انیمیشن است که به هنرمند این امکان را می‌دهد که از هنر دیجیتال برای خلق شخصیت‌ها، حیوانات، وسایل نقلیه و فضای مجازی استفاده کند.

شما با این نرم‌افزار علاوه بر حلق شخصیت‌های سه بعدی می‌توانید عناصر طراحی گرافیک را نیز در اختیار داشته باشید. نسخه آخر این نرم‌افزار به تازگی به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

لینک دریافت: Daz Studio

Blender

blender

اگر شما می‌خواهید یک طراحی سه بعدی داشته باشید ولی در انتخاب نرم‌افزار گیج شده اید، شانس به شما روی آورده است. Blender یک نرم‌افزار اپن سورس و رایگان است که روی تمام پلت فرم‌ها قابل استفاده است. بلندر در سال ۲۰۰۲ توسط Ton Roosendaal طراحی شد و با نام Blender Foundation معرفی شد. در حال حاضر این نرم‌افزار بزرگترین نرم‌افزار اپن سورس برای طراحی سه بعدی است.

هر طراحی سه بعدی شامل انیمیشن، بافت سازی، مدل سازی، رندر کردن و‌ترکیب بندی را با این نرم‌افزار می‌توانید به راحتی انجام دهید.

لینک دریافت: Blender

Sculptris

sculptris

اگر شما از مجسمه سازی دیجیتال لذت می‌برید این نرم‌افزار شما را به وجد خواهد آورد. Sculptris برای تمام افراد از تازه کار تا حرفه ای مناسب است و یک راهنما و طریقه استفاده در اختیار تازه کارها قرار می‌دهد.

نرم‌افزار پیشنهادی بر مبنای Pixologic’s ZBrush معروف‌ترین نرم‌افزار مجسمه سازی موجود در بازار است. بنابراین شما در این نرم‌افزار ابزارها و فضایی مشابه را تجربه خواهید کرد.

لینک دریافت: Sculptris

Houdini Apprentice
نرم‌افزارهای رایگان طراحی گرافیک

نرم‌افزارهای رایگان طراحی گرافیک

Houdini یک ابزار طراحی سه بعدی انیمیشن و جلوهای دیداری است و به صورت گسترده ای برای فیلم، اخبار، سرگرمی‌و تصویرسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارزان‌ترین نسخه این نرم‌افزار ۲۰۰۰ دلار قیمت دارد. ولی طراحان برنامه Side Effects Software یک نسخه مشابه رایگان ارائه داده اند. در این نسخه شما به تمام امکانات و ابزارها دسترسی دارید و می‌توانید مهارت‌های خود را در استفاده از این نرم‌افزار ارتقا دهید و روی پروژه شخصی خود کار کنید.

هدف این برنامه یک آموزش غیرتبلیغاتی است.

لینک دریافت: Houdini Apprentice

نرم‌افزارهای اینفوگرافی و تجسم داده‌ها

Google Developers

developers(1)

ابزارهای چارت گوگل حرفه ای، ساده و رایگان هستند. شما می‌توانید از میان چارت‌های گوناگون یک مجموعه را انتخاب کنید که بهترین تطابق را با وبسایت شما داشته باشد. Google Developer بک سازنده اینفوگرافیک کامل برای وب سایت شما است.

لینک دریافت: Google Developers

Vizualize

vizulize

با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید یک اینفوگرافی بدون نقص از رزومه خود بسازید. در فضای این نرم‌افزار می‌توانید دستاوردهای خود را به صورت اینفوگرافی خلاصه کنید و با ابزارهایی که در اختیار دارید آن را شخصی سازی کنید.

لینک دریافت: Vizualize

Easel.ly

نرم‌افزارهای رایگان طراحی گرافیک

این نرم‌افزار رایگان آنلاین اینفوگرافی برای شروع، دوازده تمپلیت رایگان در اختیار شما می‌گذارد که به راحتی قابل تغییر و ویرایش به دلخواه شما هستند.

شما به یک مجموعه از شکل‌ها و خطوط ارتباطی دسترسی خواهید داشت و می‌توانید نوشته‌ها را با رنج وسیعی از فونت‌ها، رنگ‌ها و سایزها ویرایش کنید. این ابزارها به شما اجازه می‌دهند که گرافیک‌های خودتان را آپلود کنید و در هر مکانی که می‌خواهید قرار دهید.

لینک وبسایت: Easel.ly

Infogr.am

نرم‌افزارهای رایگان طراحی گرافیک

Infogr.am یک نرم‌افزار رایگان است که علاوه به دسترسی به گراف‌ها، چارت‌ها و نقشه‌های مختلف، به شما برای خلق یک اینفوگرافی زیبا امکان آپلود عکس و ویدئو را نیز می‌دهد.

ویرایش طرح اینفوگرافی در فضایی مشابه اکسل صورت می‌پذیرد. شما می‌توانید به راحتی اینفوگرافی خود را ویرایش و آن را در وب سایت‌های مختلف به اشتراک بگذارید.

لینک دریافت: Infogr.am

Visual.ly
نرم‌افزارهای رایگان طراحی گرافیک

نرم‌افزارهای رایگان طراحی گرافیک

Visual.ly یک ابزار آنلاین برای تجسم داده‌ها و اینفوگرافی است که در سال ۲۰۱۰ معرفی شد. این ابزار به شما امکان طراحی اینفوگرافی و به اشتراک گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی را می‌دهد. این وبسایت فضایی فراهم کرده است که شما می‌توانید طرح تکمیل شده خود را با بیش از ۳۵۰۰۰ طراح به اشتراک بگذارید.

لینک وبسایت: Visual.ly

شما از کدامیک از این نرم‌افزارهای رایگان طراحی گرافیک استفاده کرده‌اید؟ آیا آنها را به دوستان پیشنهاد می‌دهید؟

***

11

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]