گرافیک هنرهای تجسمی

جزو کدام دسته از طراح‌های گرافیک هستید؟

همه ما می‌دانیم طراح‌های گرافیک دارای عادت‌های مشابهی هستند اما جنبه‌های دیگری نیز در طراحی گرافیک وجود دارد. در این مطلب لیستی از انواع طراح‌های گرافیک ارائه می‌دهیم. امیدواریم این مشخصات به شما در شناخت توانایی‌های فردی و کاری که انتخاب می‌کنید کمک کند.

طراح‌های گرافیک داده‌ها (گرافیک‌های اطلاعاتی)

Design-elements-of-information-graphics-and-charts-02-vector-material-51395

طراحان خبری افرادی دقیق و جزئی‌گرا هستند. هنگامی‌ که زمان پیاده کردن اطلاعات در طرح فرا می‌رسد، به خوبی متوجه می‌شوید که مهارت سازماندهی در خون آنها جریان دارد. آنها افرادی پیچیده هستند و به خوبی می‌دانند چگونه اطلاعات را به مخاطب مورد نظر منتقل کنند. کار آنها آسان‌سازی اطلاعات برای خواندن است. پالت رنگ آنها معمولا با مفاهیم و کدها مطابقت دارد. این طراحان بیشتر تصویرگر هستند و بر این باورند که وزن خطوط می‌تواند ایده‌ها و احساسات مختلف را به خواننده منتقل کند.

طراحان نشریات

bigphotob_magazine

طراحان نشریات برای عموم مردم طراحی انجام می‌دهند. آنها اسناد نوشتاری را در قالب کتاب، روزنامه و مجله آماده انتشار می‌کنند. اگر بپرسید تخصص آنها چیست می‌گوییم: کلمه، کلمه و کلمه. که در واقع به تایپوگرافی و انتخاب فونت درست برای نوشته ختم می‌شود. این نوع از طراحی نیازمند دانش خوبی درباره فرآیند چاپ است. اگر به دنبال کار طراحی گرافیک هستید، لزومی‌ندارد که تنها به فکر طراحی در دنیای دیجیتال باشید. با وجود اینکه فرصت‌های شغلی در زمینه چاپ کاهش یافته است، اما با نگاهی به دکه‌های روزنامه فروشی و مجلات به خوبی متوجه می‌شوید که طراحان چاپ هنوز هم نقش به سزایی در جامعه ایفا می‌کنند.

طراحان تبلیغات یا فروشنده‌های بصری

ad

این طراحان باید به مشتری خود کمک کنند تا محصولات و خدمات خود را به فروش برسانند. هدف این طراحی می‌تواند تبلیغات در فضاهای بسته، نشریات، فضاهای عمومی‌و یا در فضای دیجیتال باشد. این نوع از طراحی نیازمند استفاده از نرم افزارهای InDesign، Illustrator  و فوتوشاپ است. تصویرسازی‌ها و نوع ویرایش عکس‌ها بستگی به سفارش و خواسته مشتری دارد. دانش تایپوگرافی برای طراحی تبلیغات به خصوص در فضاهای باز اهمیت پیدا می‌کند. این فروشنده‌های بصری به خوبی می‌دانند چگونه بدون گفتن کلامی‌به مصرف کننده محصولات مشتری خود را به فروش برسانند.

طراحان سه بعدی (طراحی بسته‌بندی)

creative-packaging-design (14)

همان طور که از نامشان پیداست، طراحان بسته‌بندی جعبه‌ها، بطری‌ها، قوطی‌ها و کارتون‌ها را طراحی می‌کنند. طراحی آنها بدون اینکه توجه داشته باشیم در تمام طول روز با ما هستند: در مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، آشپزخانه، یخچال. طراحی بسته‌بندی یکی از طراحی‌های پیچیده است. چرا که طراح علاوه بر توجه به بیرون بسته باید محتوای بسته را نیز مدنظر قرار دهد. طراحان بسته‌بندی بر مبنای شکل محصول طراحی را انجام می‌دهند. آنها باید بسته را در کامپیوتر طراحی کنند و سپس یک نمونه از آن بسازند تا در تمام ابعاد طرح خود را مورد بررسی قرار دهند. طراحان سه بعدی باید به رنگ محصول به خصوص در بسته‌بندی‌های شفاف توجه داشته باشند. طراحی آنها باید بدون تداخل با رنگ محصول نمایانگر رنگ برند نیز باشد. سلاح طراحان سه بعدی معمولا یک موس، یک تبلت Wacon , نرم افزار Adobe illustrator است.

اگر می‌توانید ساعت‌ها برای مقایسه برچسب کره بادام زمینی و عکس غذای گربه وقت بگذرانید و طراحی سه بعدی از هنرهای شما محسوب می‌شود، بنابراین طراحی بسته‌بندی برای شما مناسب است و احتمال زیاد پیشرفت خوبی در این زمینه خواهید داشت.

طراحان وب

webdesign

 

برخلاف دیگر طراحی‌ها، طراحان وب باید دانش کافی برای مواجه شدن با کدها را داشته باشند. وب سایت‌ها برای اطلاع رسانی به مخاطبین خاص خود ایجاد می‌شوند و باید توانایی جذب تعامل را در تمام زمینه‌ها داشته باشند. بنابراین طرح وب باید کارآمد باشد. فضای کاری اصلی این طراحان فوتوشاپ و Illustrator است. طراحان وب با زبان RGB سخن می‌گویند و به زبان پیکسل فکر می‌کنند.

طراحان برند

طراح‌های گرافیک

طراحان برند علاقه زیادی به شناساندن مشتری‌های خود دارند. آنها عاشق طراحی رنگ‌ها و لوگوها،  گسترش آنها به محصولات و بازار و در نهایت شناساندن مشتری خود به بازار محصول هستند. این طراحان تنها به فضای مثبت و منفی اعتقاد دارند و فکر می‌کنند هر مشکلی در طراحی با استفاده از مینیمالیسم قابل حل است. طراحان برند پیچیده ترین فرآیند طراحی را طی می‌کنند. لوگوی خوب از طراحی زیاد و تجربه بیشتر بدست می‌آید. تئوری رنگ و سمبلیسم یاری دهنده و Adobe Illustrator نیروی آنها در طراحی لوگو و برند است. اگر رابطه خوبی با مداد دارید و ترجیح می‌دهید بیشتر یک هنرمند باشید تا طراح، طراحی لوگو بهترین زمینه برای دنبال کردن است.

در پایان لازم است یادآور شویم با وجودی که تخصص‌های مختلف در زمینه طراحی گرافیک، مشخصات و کاربردهای متفاوتی دارد اما همه طراح‌های گرافیک در نهایت یک هدف مشترک دارند: ارتباط بصری.

9

یک دیدگاه

  • من خیلی خوشحال شدم که همچین مطالبی در وب سایت تان قرار دادین
    من حتماً از مطالبتان استفاده خواهم کرد.
    متشکرم

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]