دکوراسیون معماری

راهکارهایی سریع برای آنکه خانه تمیزتر از چیزی که هست به نظر برسد

احتمالا برای شما هم پیش آمده که دوستی تماس گرفته و گفته تا ۱۰ دقیقه دیگر به خانه شما خواهد آمد. برای داشتن خانه تمیز پیش از رسیدن مهمان ناخوانده، نگرانی به خود راه ندهید. ۱۰ دقیقه زمان کافی برای تمیزکاری بنیادین نیسا اما اگر این ۵ نکته را به خاطر بسپارید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که خانه‌تان تمیزتر از چیزی که هست به نظر می‌رسد.

۱. ابتدا این سه جا: توالت، روی میز، تلویزیون

بله تلویزیون! شاید مطرح کردن تمیز کردن نلویزیون آنهم به اولویت بالا، خنده دار بنظر برسد؛ اما بیشتر اتاق‌های نشمین تلویزیون دارند و عموما خاک زیادی روی آن و اطرافش جمع می‌شود. اگر به دوستانتان در اتاق نشیمن باشید یا ممکن است بخواهید آن را روشن و تماشا کنید و یا دائم گرد و خاکش جلوی چشم‌تان باشد و فکر کنید چرا آن را پاک نکردم. غبار روی تلویزیون و احتمالا دستگاه‌های کنار آن بیش از هر نقطه دیگری در خانه خودنمایی می‌کنند. تمیزی سرویس بهداشتی و میز ناهارخوری از نظر اهمیت بعد از تلویزیون هستند، اما همچنان مهم هستند.

TV-w600

۲. پنهان‌کاری کاراتری انجام دهید

احتمالا همه ما پس از تماس مهمان، همه وسایلی که وسط خانه پخش هستند را در کشو و کمدهای مختلفی که در دسترس‌ترین هستند، پنهان می‌کنیم. این سریع‌ترین راهکار است. اما این کار را می‌توانید با بازدهی بیشتری انجام دهید تا بعدا راحت‌تر بتوانید وسایلتان را پیدا کنید. وسایل‌ها را در کمد یا کشویی قرار دهید که به آن قسمت از خانه مربوط می‌شود. مثلا اگر لیوانی در اتاق خواب پیدا کردید آن را در کشوی اتاق پنهان نکنید، بلکه به آشپرخانه برده و در مکانی قرار دهید. بدین‌ترتیب بعد از رفتن مهمان مجبور نیستید وقت زیادی را برای جابه‌جایی وسایل از مکان‌های نامربوط اختصاص دهید.

۳. موی حیوانات خانگی

حتی اگر خانه‌تان بسیار تمیز و مرتب باشد اما روی مبل از موی سگ یا گربه پر باشد، خانه به کل نامرتب و کثیف به نظر می‌رسد. اگر حیوان خانگی دارید حتما تمیز کردن این قسمت از خانه را به خاطر بسپارید.

Cat-on-sofa-w600

۴. ظرف‌های کثیف را از جلوی چشم جمع کنید

اگر ظرف‌های نشسته و تلمبار شده زیادی دارید، وقت‌تان را برای شستن آنها تلف نکنید. راحت‌ترین راه این است که آنها را در فر جاسازی کنید. برای آنکه ظرف‌های کثیف فر را کثیف نکنند، ابتدا یک پارچه یا کاغذ را کف آن پهن کنید و بعد ظرف‌ها را یکی یکی داحل آن بچینید. بدین‌تریتب پیشخوان و ظرف‌شویی شما تمیز به نظر می‌رسند و مهمان خانه شما را کثیف نمی‌بیند. فقط حواستان باشد که فر را روشن نکنید حتی تصادفی!

38-w600

۵. هر روز ۵ دقیقه را به خانه‌تان اختصاص دهید

این روش‌های تمیزکردن خانه که در بالا به آنها اشاره شد، کارهایی هستند که در آخرین لحظه‌ها برای مهمان ناخوانده انجام می‌دهیم. قطعا اگر از یک هفته قبل از آمدن آنها آگاهی داشته باشید، اوضاع چنین نخواهد بود. اما به این فکر کنید که در این ۱۰ دقیقه چه کارهایی انجام داده‌اید و البته چه استرسی را متحمل شده‌اید. پیشنهاد این است که این ۱۰ دقیقه را به ۵ دقیقه بدون استرس کاهش دهید و هر روز این زمان را برای تمیزکردن خانه‌تان اختصاص دهید. بدین ترتیب همان خانه تمیز و مرتبی که مدنظرتان است را همیشه در اختیار دارید؛ بدون آنکه نگران از راه رسیدن مهمان ناخوانده‌ای باشید که حتی از ۱۰ دقیقه قبل هم خبر نداده است.

 

5

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]